Netanyahu şikayet etti! ABD harekete geçti

İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliamın en büyük destekçisi olan ABD, dünyadan gelen tüm tepkilere rağmen soykırıma arka çıkmaya devam ediyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun silah şikayetinin ardından bugün silah ve mühimmat taşıdığı tahmin edilen bir ABD kargo uçağı daha İsrail’e indi. 

NETANYAHU ŞİKAYET ETTİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bir açıklama yaparak ABD’den gelen desteğin azaldığını söylemiş ve şikayet etmişti. Netanyahu, 18 Haziran’da yaptığı açıklamada ABD’den İsrail’e silah sevkiyatının 4 ay önce “dramatik bir düşüş” yaşadığını belirterek, belirli parçalar dışında silahların büyük kısmının ulaşmadığını iddia etmişti.

KATLİAM SİLAHLARI TEL AVİV’E GELDİ

Netanyahu’nun silah şikayetinden birkaç gün geçmesinin ardından ABD harekete geçti. ABD’ye ait silah ve mühimmat taşıdığı tahmin edilen bir kargo uçağının başkent Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı‘na indiği bildirildi.

İsrail ordu radyosunun haberinde, “İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ABD’den silah sevkiyatında gecikme olduğu yönündeki talebinden sonra, ABD’ye ait C17 tipi kargo uçağı İsrail’e indi.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir