Fazıl Say, Ali Koç’u tebrik etti, 6 yılı eleştirdi: ‘İmparatorluk’ yine İmparator’u seçti, bir şampiyonluk alamadı; suçlu ya Federasyon ya Galatasaray

Fenerbahçe’nin olağan seçimli genel kurulunda bugün Ali Koç ve Aziz Yıldırım başkanlık için yarıştı. Fenerbahçe’de Ali Koç, 16 bin 464’ünü alarak yeniden başkanlığa seçilirken, Aziz Yıldırım ise 10 bin 483 oy aldı.

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ise 3. dönemine giren Ali Koç’u tebrik etti ancak geçen 6 yıla da eleştirilerini sundu. Kendisi de Fenerbahçeli olan Say, “Ali Koç (tebrik ederim kazanmış yine) aileden çok zengin. Türkiye gibi yoksul bir ülkede yüz milyonlarca doları futbola yatırıyor. Nerdeyse tüm holding birimlerini de işe koşuyor, paralar paralar, anlayamayacağımız rakamlar, yine de 6 yıl başarısız oluyor” dedi.

“O parayla kültür devrimi olurdu, orkestralar, festivaller, bienaller kurulurdu, eserler üretilirdi, eğitimde neler yapılırdı Anadolu’da…” diyen Say, “Bu zor durumdaki ülkede o para, o vasat futbolculara verileceğine, ülke kültürel şahlanırdı, sadece kültür de değil, ilim bilim… 6 yılda 1 şampiyonluk alamadı, suçlu hep ya Federasyon ya Galatasaray ya da öteki falan. Suudi Arabistan suçlu” ifadelerini kullandı.

“’İmparatorluk’ yine ‘İmparator’u seçti. 6 yılda 6-0 olmuştu… Devam madem” diyen Say’ın X hesabından yaptığı açıklama şöyle

TIKLAYIN – Fenerbahçe’de 3. Ali Koç dönemi: Adımızı duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz

TIKLAYIN – Aziz Yıldırım’dan seçim sonrası ilk sözler: İnşallah Ali Koç ve arkadaşları Fenerbahçe’yi şampiyon yapar

“İşin aslı şu, bir Fenerbahçeli olarak yazıyorum bunu; şimdi mesela, Ali Koç (tebrik ederim kazanmış yine) aileden çok zengin. Türkiye gibi yoksul bir ülkede yüz milyonlarca doları futbola yatırıyor. Nerdeyse tüm holding birimlerini de işe koşuyor, paralar paralar, anlayamayacağımız rakamlar, yine de 6 yıl başarısız oluyor. O parayla kültür devrimi olurdu, orkestralar, festivaller, bienaller kurulurdu, eserler üretilirdi, eğitimde neler yapılırdı Anadolu’da… Bu zor durumdaki ülkede o para, o vasat futbolculara verileceğine, ülke kültürel şahlanırdı, sadece kültür de değil, ilim bilim… Yatırım… 6 yılda 1 şampiyonluk alamadı, suçlu hep ya Federasyon ya Galatasaray ya da öteki falan. Suudi Arabistan suçlu. :)))

“Destek oluruz” diyoruz, 3 gün sonra yine saçma bir şey oluyor, takımı süper kupa finalinden çekiliyor, “Ligden çekilirim” diyor, “Ben oldukça şampiyon olamayız bir daha aday olmam” diyor falan. (Bu yazımın altına bolca “sen piyanonu çal” bekliyorum sıkıntı yok.) Şimdi; “eğitim” dedik… Türkiye’nin gerçekte en büyük sorunu felsefesizlik. Felsefe? Asıl sorun… Ülkede felsefe yok.
İstersen dünyanın en iyi üniversitesinden mezun ol, felsefe yoksa? Yok. Mesela Ege’de bir yerde, dünya çapında bir “Felsefe Günleri”ne o parayı verseniz, dünya terse dönecek. :))) Anlamıyorlar…

Tatlıses’in meşhur “Urfa’da Oxford vardı da biz mi gitmedik?” sözü hala akıllardadır. Neyse ne… Bizde “seçim” denilen şeyi bir kenara koyalım zaten. Biliyoruz seçimleri… Merak ediyorum; Mourinho gibi zeki bir adam ne yapacak, bu sistemde, bu felsefesizlikte?

“İmparatorluk” yine “İmparator”u seçti. 6 yılda 6-0 olmuştu… Devam madem…”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir