Ahmet Uğurlu’ya veda! ‘Bir ustamız daha gitti, çok üzgünüz’

Son alarak 2012-2013 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan ‘Yol Ayrımı’ adlı dizi ile ekranlara gelen ünlü oyuncu Ahmet Uğurlu, 72 yaşında hayatını kaybetti.

Kanserle savaşını kaybeden Uğurlu’nun vefat haberini, meslektaşı Zafer Algöz sosyal medya sayfa sayfasından yaptığı paylaşımla duyurdu:

Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin, Çobanbey mahallemizin ilk aktörü, hepimizin ilham kaynağı… Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Çok büyük kayıp.

KARDEŞİ VE ESKİ EŞİ TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Ahmet Uğurlu için Üsküdar Şakirin Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Ahmet Uğurlu’nun kardeşi Mustafa Uğurlu, oğlu Orhan Uğurlu ve eski eşi Necef Uğurlu cenazede taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, yönetmen Derviş Zaim, tiyatrocu Yasemin Yalçın, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, oyuncular Melih Çardak, Sumru Yavrucuk, Halil Ergün ile ailesi ve yakınları katıldı.

“BÜTÜN DÜNYA ONU KUCAKLADI AMA AHMET TÜRKİYE’DEN VAZGEÇMEDİ”

Ünlü ismin eski eşi Necef Uğurlu, şu ifadeleri kullandı:

40 yıllık bir evlilik için bizimkisi fena halde bir tutku, çok fena bir tutkuydu. Konservatuar ve meslektaşları baş tacıydı. Çok dikkat eder, incinse de incitmezdi. Bütün dünya onu kucakladı ama o Türkiye’den vazgeçmedi. Sonuna kadar mücadele etti. Onunla gurur duyuyorum. Mekanı cennet olsun.

“ÇOK ÖZEL BİR İNSANDI”

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ise “Çok üzgünüz, Ahmet Uğurlu Türk tiyatrosunun, sinemasının çok önemli oyuncularından biriydi. Çok özel bir insandı. Bir ustamız daha gitti, çok üzgünüz” dedi.

Yasemin Yalçın, “Benim ilklerim’di. Ben konservatuarda birinci sınıf öğrencisiyken o da devlet tiyatrosunda oyuncuydu. Sonra birlikte iş yaptık. İlk kamera işlerimi onunla yaptım. Benim için çok çok özel bir insandı. Yeri yurdu cennet olsun” şeklinde konuştu.

“YERİ DOLDURULAMAZ ARKADAŞLARIMIZDAN BİRİYDİ”

Halil Ergün, “Söyleyecek pek bir şey yok arkadaşlar, gördüğünüz gibi bir kuşak böyle gidiyor. Yeri doldurulamaz arkadaşlarımızdan biriydi. Işıklar içinde yatsın” ifadelerini kullandı.

Zafer Algöz ise “Sevgili Ahmet Uğurlu abim Türkiye Cumhuriyetinin yetiştiği, gerçekten çok müthiş bir oyuncuydu. Tiyatro oyunları, sinema filmlerinde, dizlerde hem ülke içinde hem ülke dışında çok önemli ödüllere sahip olmuş ve onun dışında da son derece mütevazı bir insandı. Bize önderlik yaptı Ahmet abi, sadece bu meslekte değil konservatuarda çalışırken de. Oynadığımız oyunlara gelip hatalarımızı, eksiklerimizi söyleyen çok kıymetli biriydi. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

ANADOLUHİSARI MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLDİ

Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından helallik alındı. Uğurlu’nun cenazesi, dualar eşliğinde Anadoluhisarı Mezarlığı’na defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir